Дневниците на лосарството

Дневниците на лосарството

Дневниците на лосарството

Blog Article



Страни, които не са имали място на винената карта на континента преди години, днес разширяват производството си

Засаждането в ямки е най-разпространения начин у нас. При него прихващането на лозите е много добро.

Капковото напояване дава възможност за контролирано водоподаване, благодарение на което лозето получава оптималното количество вода, от което се нуждае. Към нея може да се добави също торов инжектор, чрез който да се торовнасят полезни вещества.

Преди засаждането, корените на лозите се накисват във вода един-два дни, за да се освежат. Това мероприятие е задължително, когато засаждането се извършва през пролетта.

Нужна е голяма глинена кашпа и внея да бъде направен дренаж от керамични късове, керамзит, малки камъни.

По дисциплината „Ампелография“, студентите  получават информация за значението, ботаническата и стопанска класификация на сем.

Автоматизацията на поливната система чрез програматор пести време и труд на агрономите и улеснява поливането в най-подходящите части на деня;

  Най-големите предимствата на капковото напояване лозарство са:

При лозите след двугодишно отглеждане при добри условия настъпва цъфтеж и плододаване

Во калнедарот на лозарот спаѓаат изучувањето на грозјата кои се берат и се пренесуваат до винаријата, кастрење на лозници зимно време, орање на почвата за нејзино растресување и откривање на основата на лозниците, нивно процветување и цветање и кастрење на лозниците за добивање на грозје летно време. Лозарите не се винари бидејќи тие не ги прозиведуваат вината, туку само го надгледуваат и изучуваат процесот на растење.

Автор: Юлиана Стоичкова Юлиана Стоичкова завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. Дълги години се занимава с печатни медии в областта на градинарството и цветарството.

По дисциплината Лозарство, студентите  се запознават със състоянието, проблемите и перспективите за развитието на лозарството у нас и в света.

Северното изложение е по-подходящо за южните и по-топли области. Дори е препоръчително за по-сухите местности с горещ климат.

Предизвик за студенти иноватори финансиран од Општина Гази Баба

Report this page